sobota, 29 listopada 2014

[188] William Szekspir- 'Cytaty najpiękniejsze'

 Mikołaj mnie już odwiedził ! :D
***


Autor : William Szekspir/ wybór: Dorota Malinowska- Grupińska
Tytuł : Cytaty najpiękniejsze
Seria : -
Wydawnictwo : MG
Stron : 224

Każdy z nas choć raz na swojej drodze spotkał się z nieszczęśliwą miłością Romea i Julii, dylematami Hamleta czy morderczym Makbetem (a jeśli nie, to chyba czas się nad sobą zastanowić ? :))
Dzięki wydawnictwu MG mamy możliwość zapoznania się z najpiękniejszymi cytatami autorstwa Williama Szekspira, a więc- do dzieła !
Słowa wzlatują, myśl w prochu się grzebie;
Ach ! Słów bez myśli nie przyjmują w niebie.

Jako, że Cytaty najpiękniejsze to książka ilustrowana, przygotujcie się na kilka fotek. Za jakość z góry przepraszam :)

Interesują nas różne rzeczy; od cytatów wymagamy czegoś innego, inne przyciągają naszą uwagę. Dlatego w tym wydaniu możemy przebierać, ile chcemy- aforyzmy są przyporządkowane do dwudziestu grup- Maksymy, Dobro i zło, Kara, Kobieta, Los, Mądrość, Miłość, Pieniądze, Prawda, Przestrogi, Przyroda, Radość i smutek, Sprawiedliwość, Śmierć, Świat, Teatr i muzyka, Władza, Wojna, Zdrada, Życie.


Żeby nie było za pusto- w środku czekają na nas czarno białe ilustracje :)Całość jest na pewno bardzo interesująca; to prawdziwa gratka dla fanów twórczości Williama Szekspira, jak i tych, którzy w książkach poszukują ciekawych cytatów, złotych myśli, aforyzmów. Twarda okładka tylko podkreśla majestatyczność owego wydania.

Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu MG !