środa, 13 lipca 2016

[310] Agata Bogońska- 'Ponownie niezamężna'

***

Autor : Agata Bogońska
Tytuł : Ponownie niezamężna
Seria : -
Wydawnictwo : Novaeres
Stron : 228

Dla większości kobiet rozwód to tragedia, masakra i apokalipsa istna w jednym. Dla Majki dodatkowo, bowiem nie tylko mąż zostawił ją dla francuskiej kochanki (na pewno żywi się tylko szparagami, ścierka jedna!), ale porzucając ich trzyosobową rodzinę wzbudził w niej niepewność- czy nadal ma prawo zamieszkiwać ich malutkie mieszkanko, poddasze domu teściów, które wyremontowali dla siebie? To nic, że od początku to ona pilnowała całego dobytku, ba, dbała również o rodzinną piekarnię. Ale jak sobie poradzić, kiedy głowa rodziny... cóż, buja z głową w obłokach?

Ano, wystarczy mieć odpowiednich ludzi wokół siebie. I trochę odwagi. Dużo chęci oraz... wina. 


Temat rozwodów jest dla mnie obcy, właściwie znany jedynie z literatury. Sami wiecie, że obecnie powieści dla kobiet często dość brutalnie ocierają się o schemat: rozwód- walka- szczęście. Tak, tak, wiadomo- książki mają nam pomóc, a nie jeszcze dobijać. Tylko... ileż można?

Majka początkowo totalnie się rozsypała, ale z czasem, analizując swoje małżeństwo wie, że nie było ono idealne. Gdyby jednak nie wsparcie babci, przyjaciółki, teściów i grona nowych znajomych, pewnie nie byłoby tak łatwo. 

Sama do końca nie wiem, co mogę o Ponownie niezamężnej napisać. To pozycja pełna ciepła, humoru (kilkakrotnie śmiałam się pod nosem z zabawnych tekstów czy sytuacji), a także nadziei dla każdej kobiety, która musiała -niestety- przejść w swoim życiu uczuciowym etap rozwodu. Z drugiej jednak strony nie jest to czytelnicza perełka, a jedynie dobra lektura na każde popołudnie. Nie gwarantuję, że zostanie mi na dłużej w pamięci, gdyż fabuła jest dosyć... utarta.

Jeżeli lubicie sięgać po książki tego typu, pozostaje mi Was jedynie skierować w tę stronę. Kto szuka czegoś oryginalnego, niech lepiej wybierze coś innego ;)

Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Novaeres!