poniedziałek, 21 lipca 2014

[158] Colleen Hoover - 'Hopeless'

Są dni, gdy czuję, że mogłem jej powiedzieć prawdę i uwierzyć, że ...
 E.P.I.C. - Ona <3

***
Autor : Colleen Hoover
Tytuł : Hopeless
Seria : -
Wydawnictwo : Otwarte
Stron : 424

Żyjesz z dnia na dzień, zadowolona; masz matkę, która kocha Cię najbardziej na świecie, mimo, iż nie łączą was więzy krwi. A pewnego dnia trafiasz na NIEGO i wszystko w co wierzyłaś z hukiem rozpada się na kawałki...

Sky, choć już nastolatka, dopiero zamierza rozpocząć szkolne życie; musiała długo prosić przybraną matkę, by ta pozwoliła jej na ten krok. Oczywiście, choć dziewczyna nie uczestniczyła w szkolnym życiu, to już jest dość znana za sprawą dość kiepskiej reputacji. Wydaje się, że tylko Holder, chłopak poznany w dziwnych okolicznościach, może zachowaniem "przebić" krążące o Sky historie. 
I choć myślimy, że naszym życiem kieruje przypadek, prawda może być zgoła inna. Bo wszystko ma swój czas.

Zakochałam się w okładce. Tchnie takim spokojem, bezpieczeństwem... cudna. I przeurocza. To front sprawił, że wraz z przyjaciółką skupiłyśmy na niej uwagę podczas poszukiwań prezentu dla koleżanki. Opis zaciekawił, więc postanowiłyśmy ją kupić. Warto ?

Oj, warto, warto - każdy, kto już ją czytał chyba się ze mną zgodzi. Hopeless to jedna z pozycji podlegających pod kategorię new adult, książki dla "młodych dorosłych", o czym dowiedziałam się niedawno. 
Życie Sky nie odstaje od normy - zwykła nastolatka, mieszkająca obok przyjaciółki. Tyle, że jej matka nie uznaje nowinek technologicznych, a jej przyjaciółka... cóż, można powiedzieć, że zbyt lubi męskie towarzystwo. Zarażając tym i Sky, choć ta w takich kontaktach jest oziębła. Być może dlatego bohaterka zupełnie nie przejmuje się docinkami ze strony szkolnych koleżanek, ignorując je ze zgryźliwym uśmiechem. 
Co można powiedzieć o głównej bohaterce ? Przede wszystkim odważna, bo niejeden człowiek załamałby się pod obstrzałem tak negatywnych komentarzy. Lojalna - nie tylko przyjaciółce, ale i potem Holderowi. 
I skrywająca tajemnicę, mroczną przeszłość, o której udało jej się zapomnieć, a która tak niespodziewanie do niej wraca ...

To nie jest zwykłe love story. To historia, w której trafimy na całe pokłady bólu, tajemnice, tęsknotę i złość. To także decyzje podejmowane codziennie i ich konsekwencje. To przede wszystkim zrozumienie, pomoc, ale i momenty załamania. Czytając Hopeless zwyczajnie odpłynęłam - wreszcie coś, co można nazwać bestsellerem ! Zero mętnej historii typu "ja Cię kocham, a Ty mnie nie", zero wyszukanego erotyzmu w stylu Grey'a, zero sztuczności i fałszu; bardzo podobało mi się, jak Autorka opisała relacje Sky z przyjaciółką - to nie słowa, to czyny, wsparcie przede wszystkim. Sami wiecie, jak czasami niektórzy opisują relacje przyjaciół w sposób zbyt przesłodzony i nieprawdziwy. Bardzo dobrze przedstawiony świat nastolatków.
I ta tajemnica; każdy chciałby ją odkryć przed zakończeniem, ale jakoś chwilami ciężko odgadnąć, o co może chodzić. Dlaczego Holder patrząc na bransoletkę Sky się wściekł ? Dlaczego główna bohaterka wie, jak urządzony jest pewien dom, choć nigdy w nim nie była ? A może była ... ?

Jeśli napiszę o Sky dziewczyna po przejściach to i tak (na szczęście !) nie zdradzę Wam zbyt wiele. Hopeless jest taką lekturą, którą każdy z Was, drodzy Czytelnicy, powinien przeczytać. I ciekawa jestem, bo skoro był wielki boom na paranormal romance, później erotyki, to jak daleko sięgnie wyobraźnia autorów podpinających się pod kategorię new adult ?