poniedziałek, 9 grudnia 2013

[108] Jacek Getner- ' Pan Przypadek i... Celebryci '

Muszę zmienić szablon...

***


Autor : Jacek Getner
Tytuł : Pan Przypadek i celebryci
Seria : Pan Przypadek
Wydawnictwo : Zakładka
Stron : 234
Półka : Od autora

Nasz rodzimy detektyw po raz kolejny w akcji ! Tym razem staje przed trzema zagadkami- kto zabił głównego bohatera serialu "Miłość i medycyna" ? Kto okradł "szołmena" i pokusił się o szantaż ? Gdzie podział się Mikele, narzeczony pięknej Kasyi ? 
Błyskotliwa kariera detektywa przysparza Jackowi jednak nie tylko zwolenników, ale i... wrogów. Wrogów, którzy najchętniej zmietliby go z tego świata raz na zawsze.

Front bardzo mi się spodobał; te jasne barwy i typowo "celebryckie" zdjęcie, do tego krew i... właściwie wiemy, co będzie się działo. Ale sukces to nie tylko ładna okładka, ale i ciekawa historia...

Jacek Przypadek świetnie bawi się w roli detektywa- błyskotliwy i niezwykle inteligentny mężczyzna w mig rozwiązuje wszelkie zagadki, ale to już wiemy- znamy go w końcu z Pan Przypadek i... Trzynastka. Do tego może do woli grać na nosie podkomisarza Łosia, utwierdzając go w przekonaniu o jego bezcennej pomocy. Jackowi jak zawsze towarzyszy niezawodna sąsiadka, Irmina Bamber, która nie tylko piecze dla niego cudowne ciasta, ale zapoznaje go z wieloma osobami. Kariera Jacka rozwija się, aż miło; niestety, wszystko ma swoje dobre i złe strony- bohater nieopatrznie nadeptuje na odcisk kilku wpływowym osobom...

Drugie spotkanie z Jackiem Przypadkiem było bardzo ciekawe, mogę nawet powiedzieć, że jego osoba rozwinęła się od czasu pierwszej części serii o dociekliwym detektywie. Starałam się podążać jego tokiem myślenia, uważnie wczytywać się "między wiersze", ale no cóż... Detektyw byłby ze mnie raczej kiepski. Ani jeden mój typ się nie sprawdził ;) ale nie powiem, takie błądzenie całkiem mi się podobało- lepsze to niż przewidywalna historia. Z ciekawością oczekuję kolejnego tomu- czym jeszcze zaskoczy nas pan Przypadek ?

Za książkę serdecznie dziękuję Autorowi ! :)