niedziela, 18 sierpnia 2013

[084] Grzegorz Rzepka- ' Zaczarowany sen' ll Leszek Sokołowski- ' Garbuska ' ll Konkurs u wydawnictwa MG

Znowu Was zaniedbałam, ale jest tak piękna pogoda, że nie mogę zmusić się do spędzania czasu przy komputerze... :c

***


Autor : Grzegorz Rzepka
Tytuł : Zaczarowany sen
Seria : -
Wydawnictwo : Novaeres
Stron : 22
Półka : Od wydawnictwa, Posiadam, 2013.

Pozycja idealna dla najmłodszych czytelników; chłopiec we śnie zaprzyjaźnia się ze Szczurkiem, który zabiera go do lasu, gdzie chłopiec poznaje jego przyjaciół. Śniący ma jednak misję- musi pomóc uwolnić zwierzęta spod władzy złej wiedźmy.

Bajeczka bardzo przyjemna, wydanie jeszcze bardziej; na każdej stronie duży obrazek dla tych młodych czytelników, którzy jeszcze wolą oglądać, niż czytać ;) Sama nie wiem, co mogę dodać jeszcze w tym temacie- na pewno książeczka przyda się, kiedy będę posiadać własne pociechy.
Autor : Leszek Sokołowski
Tytuł : Garbuska
Seria : -
Wydawnictwo : Novaeres
Stron : 179
Półka : Posiadam, Od wydawnictwa, 2013.

Vardis dziesięć lat swojego życia spędził w więzieniu Kalun za coś, czego nie zrobił; aby mu to wynagrodzić, Wyższe Siły oddają mu fabrykę. Dodatkowo odnajduje krewną z osady: czerwonowłosą Garbuskę, z którą zamieszkuje. Zapoznanie się z Głównym Redaktorem pisma dawnych współpracowników- Oskara i Rota- wcale nie jest tak przyjemne, jak można by było pomyśleć... Mężczyzna bowiem ze wszystkich sił nienawidzi ludzi. A kolejnymi na jego celowniku są właśnie Oskar i Rot.

Ta historia jest tak szalona, że można ją porównać tylko z twórczością Gombrowicza; też niektóre fragmenty są niezrozumiałe (przynajmniej dla mnie), maksymalnie pogmatwane i pełne wyobrażeń nie z tej ziemi. No i jest seks. Wiecie, trudno mi coś o tej książce napisać bo tak naprawdę czytając ją wiele nie rozumiałam, a więc nie mogę tak po prostu napisać "podobała mi się" bądź "nie podobała..", bo może pod tą mgiełką szaleństwa kryje się treść, do której ja nie mogę się dokopać ? 

Za obydwie książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Novaeres ;)

****

MOI DRODZY ! 
Na koniec przypominam o konkursie u MG :)

Więcej po kliknięciu w obrazek ; )