wtorek, 25 grudnia 2012

[052] Septimus Heap- 'Duch królowej'

Spóźnione życzenia świąteczne dla wszystkich ! :)

***

Autor : Septimus Heap
Tytuł : Duch królowej
Seria : Angie Sage
Wydawnictwo : Jaguar
Stron : 422

Silas Heap, Czarodziej Zwyczajny, szukając zajęcia, które skutecznie pozwoli mu na oderwanie się od zamkowych spraw, odnajduje tajemnicze drzwi; od razu chwali się swym odkryciem Gringe'owi- ukryte pomieszczenie od tej pory będzie służyć  za przechowalnię nowo zdobytych pionków Silasa. Za zamkniętymi drzwiami kryje się jednak coś więcej niż kurz i pajęczyny- coś, co zostało uwięzione 500 lat temu i koniecznie chce opuścić cztery ściany swego więzienia, by odebrać księżniczce Jennie należne jej miejsce na tronie. 

Okładka zbytnio nie rzuca się w oczy, zapewne przez ten brązowy kolor; dotykając jednak frontu książki, natrafiamy na złote zdobienia- zupełnie wpasowujące się w historię czarodziejów, z którą się zapoznajemy.

"Duch królowej" to trzeci tom sagi czarodziejów, w którym odświeżamy naszą znajomość z klanem Heap'ów, Czarodziejką Nadzwyczajną, Marcią, zamkowymi duchami- m.in. Altherem i Beeltem, jednym ze Skrybów. Cała historia rozpoczyna się w momencie otworzenia drzwi ukrytego pokoju przez głowę rodziny Heap'ów, co ma same negatywne następstwa- porwanie ucznia Marcii, Septimusa Heap'a i kilkakrotne próby zabicia młodej królowej, Jenny.

Książka- tak jak i poprzednie dwie części- niesamowicie wciąga; autor przedstawia czarodziejską rzeczywistość w taki sposób, że czytelnik może poczuć się jak uczestnik wydarzeń, naoczny świadek katastrof i chwil triumfów. Utwór zakończył się w takim momencie, że czuję strach i niepewność co do dalszych losów niektórych postaci ...

***
Notka krótka, ale książka czytana dawno; zresztą widać po wielkości recenzji ;)
Jeszcze raz wesołych świąt i udanej zabawy Sylwestrowej ! <3