sobota, 8 grudnia 2012

[050] Stephenie Meyer- 'Drugie życie Bree Tanner'

Ha, wyczaiłam internet w bibliotece, teraz postaram się być już na bieżąco ;)

***

Autor : Stephenie Meyer
Tytuł : Drugie życie Bree Tanner
Seria : -
Wydawnictwo : Dolnośląskie
Stron : 195

Nie wiedząc kiedy i jak, niespełna szesnastoletnia Bree Tanner została wcielona do Nowonarodzonych, grupy stworzonej przez wampirzycę Victorię w imię zemsty na Belli Swan. Mimo, iż młoda wampirzyca " żyje " już 3 miesiące, znalazła w Diegu przyjaciela dopiero na kilka dni przed atakiem ... Czy ta przyjaźń ma szansę na ciąg dalszy ?

Kto dzielnie śledził losy Edwarda Cullena i jego śmiertelnej narzeczonej Belli Swan ten wie, kim Bree jest i jaką rolę odegrała w serii "Zmierzch". Rola ta była nic nie znacząca dla bohaterów- no, może z wyjątkiem tego, że pokazywała ich chęć zmieniania wampirzego świata na lepsze- aczkolwiek na tyle znaczna, by poświęcić dziewczynie 195 stron nowej książki. 

Patrząc na świat oczami Bree wielokrotnie zadziwiało mnie, jak mało wie o życiu otrzymanym od Rileya, choć z drugiej strony jeśli ktoś nie chce się wyróżniać z tłumu ... Mniejsza z tym. Momentami miałam silną chęć "wytłumaczyć" jej wszystko dokładnie; kto tak naprawdę wykorzystuje jej nowo nabytą siłę, wskazać istoty, od których powinna trzymać się z daleka, a w obecności których znajdzie schronienie i wsparcie. Wybić jej z głowy stare, zabobonne historie o swoich nowych rodakach i wklepać nowe zasady egzystencji; otworzyć oczy na kłamstwa Rileya. 
Niestety, jak wampirzyca zakończyła swój żywot wie każdy, a przynajmniej większość- Volturi zabili ją, mimo obietnic Carlisle'a zapewniającego, iż przerzucą ją na dietę "wegetariańską". Cóż, szkoda, że tym razem nie mogło być happy endu ...

***

Recenzja krótka, ale tak naprawdę cóż więcej mogłabym napisać o zaledwie 195 stronicowej historii ? ; )